Vôbec nič sa nestalo

Autor: Juliana Benčičová | 17.8.2019 o 13:48 | (upravené 18.8.2019 o 9:20) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  96x

Spomienky nikdy nezostarnú, tie tu budú aj keď my tu už nebudeme. 

 

 Po dielni kráčala drobná, nenápadná dievčina. "Hééééj kam sa nesieš jak hovno na lopatke krasotinka? Veď to čo máš ti aj tak dala príroda." Ozval sa Adam od vedľajšieho sústruhu. "Nestaraj sa, somár!" Zašomrala si Eva popod nos a odkráčala do šatne. 

   Bol horúci letný deň. Nikde ani nohy. Všetko zdrhlo k vode. Učňov nechali na odpoludnajšej smene bez dozoru. Niežeby sa im to nepáčilo, ale sami? Piati chlapci, jedno dievča a staručký zametač dielne. To bolo všetko osadenstvo. 

"Neviete, kde je Eva?" Spýtal sa Adam kamarátov. Potichu a nenápadne sa vytratil z dielne. Vedel, kde ju nájde. Vošiel do šatne a vrhol sa na ňu ako tiger. "Nechaj ma!" Kričala Eva na plné hrdlo. "Nekrič! Nič sa ti nestane keď budeš poctivá, keď nie tak za seba neručím!" "Pusť ma! Prosím." Plakala Eva a celá sa triasla. Zrazu sa nejak vyšmykla z Adamových pevných rúk a s plačom vybehla von. Utekala na vrátnicu. "Čo sa stalo dievčatko?" Oslovil ju vrátnik. "Viete ten Adam ma chcel...," nedopovedala vetu a ani nemusela. Dlhý vrátnik ako týždeň pred výplatu si zapásal rozgajdené nohavice, nasadil čiapku a vykročil vojenským krokom robiť poriadky. 

 "Kde máte vedúceho, mládež?"  "Nik tu nie je." Odpovedali chalani. "Ktorý je ten zloduch?" Spýtal sa Evy. "Ten čierny, kučeravý." Odvetila Eva trasľavým hlasom. Vrátnik podišiel k nemu, vytiahol ho za uši až sa Adam staval na špičky. Bez slova trpel. 

"Zbaľ sa a vypadni! Zajtra sa to vyrieši!" Keď Adam odišiel, vrátnik odprevadil Evu k autobusu. V dielni ostalo hrobové ticho a kopu nezodpovedaných otázok. Čo bude zajtra? Ako to dopadne? 

Ráno už to vedela celá dielňa. Aj mladí, aj starí, aj učni, aj majstri aj všetci pracovníci. Lenže každý k tomu niečo pridal a vyšlo z toho, že Adam Evu znásilnil. Viete si predstaviť ako sa cítila Eva? Ráno bola porada, začalo sa veľké vypočúvanie. 

"Ako to vlastne bolo?" Spýtali sa Evy. "Chceš, aby sme ho vyhodili? Je to najlepší učeň!" Rozhodnutie nechali na ňu. Keďže bolo pred koncom školského roku, Adam dostal dvojku zo správania. Neospravedlnil sa, tváril sa ako Napoleon. Porazená bola Eva. Ľutovala, či to mala povedať. Veď predsa vôbec nič sa nestalo!!!

  Po rokoch sa dozvedala, že s Adama je vzorný manžel, vzorný otec a navyše aj vzorný policajt.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?